بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی دیجیتال یک اصطلاح فراگیر است که از کانالهای دیجیتالی مانند بازاریابی محتوا ، سئو ، بازاریابی ایمیل ، بازاریابی رسانه های اجتماعی ، بازاریابی موبایل و غیره تشکیل شده است تا استراتژی های مفصلی را برای دستیابی و ارتباط با چشم اندازها و مشتریان ایجاد کند.

یک کاربر متوسط از طریق تلویزیون ، رایانه ، تبلت ، تلفن های هوشمند ، رادیو و سایر رسانه های سنتی محتوای خود را مصرف می کند. این قرار گرفتن در معرض مداوم در معرض انواع مختلف رسانه ها منجر به اضافه بار اطلاعات شده است و سفرهای خریداران را پیچیده تر می کند. بازاریابی دیجیتال به مارک ها اجازه داده است تا با مشاهده خود از طریق کانال های مختلف و لمس های مختلف ، به برندها مرتبط باشند.

به غیر از کانال های سنتی بازاریابی ، مانند تلویزیون ، روزنامه ها ، بیلبوردهای تبلیغاتی و غیره ، بازاریابان از این کانال های دیجیتال برای راهنمایی چشم انداز در سفر خرید خود استفاده می کنند و با مشتریان موجود خود ارتباط برقرار می کنند.

انواع کانال های دیجیتال مارکتینگ

قبل از اینکه به جنبه های دیگر بازاریابی دیجیتال بپردازیم ، اجازه دهید سریعاً یازده نوع برتر کانال های بازاریابی دیجیتال را مرور کنیم:

وب سایت

این وب سایت اغلب محل تلاش برای بازاریابی دیجیتال شماست. مارک ها و سازمان ها از وب سایت ها برای میزبانی مطالب در حالی که از رسانه های دیگر برای توزیع آن استفاده می کنند ، استفاده می کنند. بسیاری از فعالیت های دیجیتال مارکتینگ شما به وب سایت شما ، جایی که انتظار می رود عملی انجام شود ، انجام می شود و تبدیل ها ردیابی می شوند. به عنوان مثال ، بارگیری یک پرونده ، رزرو یک محصول یا یک سرویس و غیره.

بازاریابی محتوا

ایجاد محتوا ستون فقرات کل استراتژی بازاریابی دیجیتال شما است. این که آیا شما یک استراتژی بازاریابی محتوای مستند دارید یا خیر ، می توانید محتوا را برای اطلاع رسانی ، سرگرمی ، الهام بخش یا ترغیب خریداران خود از طریق کانال های دیگر ایجاد کنید. برخی از رایج ترین قالب های مطالب شامل متن (پست های وبلاگ) ، فیلم ها ، تصاویر ، اینفوگرافیک ها ، پادکست ها ، اسلایدها و کتاب های الکترونیکی است.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

SEO به عنوان jetpack برای تلاشهای شما برای بازاریابی محتوا عمل می کند. SEO شامل فعالیتهای درون صفحه ای و خارج از صفحه برای تقویت دید وب سایت های شما در صفحات نتیجه موتور جستجو (SERP) برای کلمات کلیدی مورد نظر شما است. در ابتدا ، SEO در درجه اول مبتنی بر متن بود ، اما در سال های اخیر جستجوی صوتی نیز برجسته شده است ، به همین دلیل فعالیت های سئو شما نیاز به یک رویکرد مکالمه دارد.

تبلیغات دیجیتال

تبلیغات دیجیتال یک اصطلاح چتر برای استراتژی های مختلف تبلیغات آنلاین است. استراتژی های قیمت گذاری و مناقصه معمولی برای تبلیغات دیجیتالی ، هزینه برای هر کلیک (CPC) و هزینه برای هر مایل (CPM) ، یعنی هر هزار برداشت است. قالبهای رایج تبلیغات دیجیتالی عبارتند از بازاریابی موتور جستجو (SEM) ، تبلیغات نمایشگر ، تبلیغات بومی ، تبلیغات رسانه های اجتماعی و تبلیغات برنامه نویسی.

بازاریابی ایمیل

بازاریابی از طریق ایمیل فرایند حفظ بانک اطلاعاتی مخاطبین سرد و گرم و ارسال هشدارهای ایمیل برای آنها در مورد برند ، محصولات و خدمات شما است. این یک کانال مؤثر برای برقراری ارتباط مداوم با مخاطبان است. بازاریابی پست الکترونیکی برای ساخت پایه مشترکان خود ، پردازنده مشتریان جدید ، حفظ موارد موجود ، ارتقاء تخفیف ها و پیشنهادات و توزیع مطالب مفید است.

بازاریابی رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی اطمینان می دهد که در سیستم عامل هایی که کاربران شما بیشترین وقت را صرف آن می کنند حضور دارید. این موارد شامل Facebook ، Twitter ، LinkedIn ، Snapchat و Instagram می باشد که در آن می توانید محتوا را از طریق کانالهای ارگانیک و پولی توزیع کنید. رسانه های اجتماعی همچنین نقش مهمی در تبلیغ بازاریابی ویدیویی و موج محتوای زودگذر ایفا کرده اند. این امکان ارتباط دو طرفه را فراهم می کند و طرفداران و پیروان شما می توانند از طریق لایک ، نظرات ، پیام های مستقیم یا ارسال مطلب در صفحه های رسمی با شما در رابطه با محتوای شما ارتباط برقرار کنند.

بازاریابی وابسته

مفهوم بازاریابی وابسته شبیه به فروش مبتنی بر کمیسیون است. سازمان ها پیوندهای دلخواه خود را به همکارانشان ارائه می دهند. شرکتهای وابسته هر بار که شخصی از طریق لینک سفارشی خود خریداری کنند ، برش / کمیسیون خاصی کسب می کنند. بازاریابی اثرگذار را می توان یک چرخش نوین و تکاملی بازاریابی وابسته در نظر گرفت.

بازاریابی موبایل

انتظار می رود تعداد کاربران تلفن های هوشمند در سراسر جهان در سال 2020 به 3.5 میلیارد نفر برسد. برای تأمین این فرصت ، مارک ها از طریق برنامه های تلفن همراه ، ایمیل ، وب سایت های دوستانه موبایل و رسانه های اجتماعی با کاربران خود در تلفن های هوشمند خود ارتباط برقرار می کنند. با ارتباط با کاربران در حال حرکت ، مارک ها توانستند استراتژی های بازاریابی خود را بهینه کرده و پیام های به موقع ارسال کنند.

روابط عمومی PR

روابط عمومی آنلاین نوعی رسانه کسب شده است. این در شرایطی است که یک عضو مطبوعات (روزنامه نگار یا انتشار آنلاین) از طریق داستان ها ، مصاحبه ها و غیره از نام تجاری شما یاد می کند. بررسی محصولات توسط مشتریان و وبلاگ نویسان و اینفلوئنسرها با ذکر نام تجاری یا کالاهایی که پرداخت می شوند یا ارگانیک هستند نیز به روابط عمومی آنلاین شما کمک می کنند.

AI گفتگو

ظهور فن آوری هایی مانند هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) راه را برای استراتژی های بازاریابی پیشرفته تر مانند هوش مصنوعی باز کرده است. با پذیرش جستجوی صوتی ، چت بابات و دستیاران دیجیتال رواج می یابد ، هوش مصنوعی مکالمه برای بازاریابی دیجیتال بسیار مهم می شود.

وب سایت آنالیز

تجزیه و تحلیل وب روش جمع آوری ، اندازه گیری ، تجزیه و تحلیل و گزارش داده است. این معمولاً از طریق Google Analytics ردیابی می شود ، اما وب سایت ها همچنین می توانند ابزارهای تحلیلی خود را بسازند. داده های جمع آوری شده می توانند کمی یا کیفی باشند. تجزیه و تحلیل وب به بازاریاب ها کمک می کند تا منابع ترافیک ، آنچه کار می کنند و چه چیزی نیست ، بازده سرمایه گذاری (ROI) و چگونگی افزایش تلاشهای دیجیتال مارکتینگ را درک می کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2024 · تمامی حقوق برای فیداراستودیو محفوظ است